استفاده از ماشین‌آلات مدرن برای ساخت تندیس‌ باعث شده طرح‌ها و اشکال مختلفی را بتوان با بهترین کیفیت ساخت. هر کدام باید طرحی داشته باشند که نشان‌دهنده رویدادی باشد که در آن این تندیس‌ها اهدا می‌شوند. اگر طرحی را که انتخاب می‌کنید مناسب رویداد باشد، مورد توجه قرار می‌گیرد و در یادها خواهد ماند. تندیس‌ها می‌توانند از یک ماده و یا از چندین ماده اولیه ساخته شوند. مواد به کار رفته در تندیس‌ها باید به گونه‌ای باشند که علاوه بر زیبایی، ساده هم باشند و از طرح‌های شلوغ نباید استفاده شود. زمانی که یک ماده اولیه بیشترین حجم را داشته باشد، تندیس با آن شناخته می‌شود، مانند تندیس پلکسی که در این نوع از تندیس، پلکسی بیشترین حجم را در ساخت آن خواهد داشت.

تندیس‌ها از سال‌های دور تا اکنون نشانگر افتخار، موفقیت و پیروزی بوده‌اند، بنابر این جای تعجب نیست که در طول سال‌ها انواع مختلفی از آنها بوجود آمده باشد. قرن‌ها پیش، تندیس‌ها یک نماد ساده برای موفقیت بودند و در واقع، آنها متناسب با سطح زندگی مردم بودند و بعضی از آنها به روش ریخته‌گری ساخته می‌شدند، البته در حال حاضر هم موفقیت‌ها را نشان می‌دهند ولی دارای شکل‌ها و مدل‌های گسترده‌تری هستند و با جلوه‌ای بهتر ارائه می‌شوند.

کاربرد تندیس ها

تندیس هایی که صرفا برای ارائه پیامی از سازنده آن به تماشا گذارده می شود.
تندیس های فضای باز که عموما در میادین یا پارک ها نصب می شوند و بخشی از هویت شهری را می سازند.
تندیس هایی که برای تجلیل و تقدیر از افراد برگزیده به آن ها اهداء می گردد.

فراموش نکنید که ساخت تندیس‌ بخش مهمی از هویت یک جشنواره، رویداد، رقابت و… هستند. بنابراین می‌توانند اعتبار رویداد شما را افزایش داده و یا آن را دچار خدشه کنند. از این رو باید بتوانید انتخاب دقیق و درستی برای طرح مدنظر داشته باشید؛ و آن را توسط یک تیم مجرب و مطمئن بسازید.

زیبایی تندیس ساخته شده باعث می‌شود تا سال‌های سال در دکور و پیش چشمان دریافت کننده آن باقی بماند. در این زمینه همچنین توجه کنید که جنس تندیس پلکسی باید به‌گونه‌ای باشد؛ که در طول زمان کیفیت، زیبایی و جلای خود را از دست ندهد.
ما در مجموعه دیبانگار برتر آماده هستیم تا به همه سوالات شما در زمینه ساخت تندیس پاسخ دهیم. کافی است با ما تماس بگیرید تا از مشاوره همکاران ما در این زمینه بهره‌مند شوید.

یکی از انواع مجسمه و تندیس های محبوب بین مردم، مجسمه های برنزی است.

مجسمه‌ های برنزی به روش قالب‌ زنی شکل و فرم داده می‌ شوند. این مجسمه‌ های زیبا در سایزهای مختلفی وجود دارند. سایز بسیار کوچک را برای شلف دیواری خانه و اندازه‌ های بزرگ را برای قرار دادن روی زمین یا سطح بلندی از وسایل در دکوراسیون خریداری میشود. نکته مثبت در تمامی مجسمه های برنزی مقاومت بالای آنها نسبت به سایر انواع مجسمه و تندیس است.

یکی دیگر از انواع مجسمه و تندیس هایی که مورد استفاده قرار میگیرد، مجسمه های شیشه ای است.

این مجسمه ها از شییشه ساخته شده است. برای فرم دهی به شیشه به شکل‌ های مختلف، از گرما استفاده می‌ شود. این مجسمه در رنگ‌ های بسیار زیبا و متنوعی وجود دارند. مجسمه‌ دکوری شیشه ای بسیار آسیب‌  پذیر بوده و باید دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی نگه‌ داشته شوند، تا برایشان مشکلی پیش نیاید.

یکی دیگر از انواع تندیس هایی که مورد استفاده قرار میگیرد، تندیس های فلزی است.

مجسمه های فلزی معمولا با تکه هایی از فلز ساخته میشود و به وسیله گرما فرم و شکل داده میشوند. این مجسمه ها در بین مجسمه های تزیینی بسیار مقاوم هستند.

یکی دیگر از انواع تندیس هایی که مورد استفاده قرار میگیرد، تندیس های چوبی است.

این نوع از مجسمه های زیبا با تراش تکه های چوب به وجود می آید. بسته به نوع چوب استفاده شده در این نوع از مجسمه های دکوری دوام آن می تواند متفاوت باشد. همچنین مراحل و فرآیندی که بعد از ساخت و تراشیدن مجسمه روی آن انجام می شود، مقاومت مجسمه چوبی را تحت تاثیر قرار می دهد.

یکی دیگر از انواع تندیس هایی که مورد استفاده قرار میگیرد، تندیس های برنجی است.

برنج بسیار دیرتر از برنز کشف و پیدا شد، حدود 500 سال قبل از میلاد مسیح.
یک فلز به رنگ زرد روشن است که در صورت پرداخت شدن، برق فوق العاده خواهد داشت
و چون به سادگی لک برمیدارد و تیره میشود، نیاز به پالیش شدن و پرداخت شدن دارد تا درخشش خود را حفظ کند
صنعتگران قدیمی با پوشش خاصی سعی میکردند از آن محافظت کنند البته این کار
ممکن است درخشش آن را برای زمان طولانی تری حفظ کند اما از تیره شدن آن جلوگیری نمیکند
برنج، نرم و منعطف است و میتواند به ورقه هایی قابل لوله شدن تبدیل شود.
به سادگی میتواند آن را چکش زد و شکل های دلخواه خود را ساخت
از برنج به عنوان متریال پایه برای جواهرات و زیور الات فلزی نقره یا طلا استفاده میشود.