دستگاه لیزر Laser cutting

×

پیام

PDO driver not supported by Falang yet. Use MySQLi driver.
دستگاه لیزر Laser cutting
شنبه, 18 فروردين 1397 20:48 برای نظر دادن اولین باش! برش لیزر دستگاه لیزر پلکسی گلاس Laser cutting

برش لیزری یک تکنولوژی است که از لیزر برای برش مواد استفاده می کند و معمولا برای برنامه های تولید صنعتی استفاده می شود اما همچنان در مدارس، شرکت های کوچک، دفاتر تبلیغاتی و علاقه مندان استفاده می شود. این نوع دستگاه ها برای برش پلکسی گلس و حک بروی پلکسی، چرم، برش پارچه ، برش فوم و ... مورد استفاده قرار میگیرد. برش لیزری با هدایت خروجی یک لیزر قدرتمند بیشتر از طریق اپتیک کار می کند.
Laser cutting-برش لیزر
لیزر اپتیک و CNC  برای هدایت ماده یا پرتو لیزر تولید می شود. لیزر تجاری معمولی برای برش مواد شامل یک سیستم کنترل حرکت برای پیروی از یک CNC یا G-code از الگوی برای برش روی مواد است . پرتو لیزر متمرکز شده بر روی ماده است که سپس یا ذوب می شود، می سوزد، تبخیر می شود، یا توسط یک جت گاز منفجر می شود، و در آخر یک لبه با یک سطح با کیفیت بالا را برش میزند. برش لیزری صنعتی برای برش ورق با ضخامت بالا و همچنین مواد ساختمانی و لوله کشی استفاده می شود.

تولید پرتو لیزر شامل تحریک یک ماده لیزر توسط تخلیه های الکتریکی یا لامپ ها در یک ظرف بسته است. همانطور که ماده لیزر تحریک می شود، پرتو به وسیله ی یک آینه جزئی بازتابی می شود، تا زمانی که انرژی کافی برای فرار به عنوان یک جریان نور منحنی تک رنگ پیدا کند. آینه یا فیبر نوری به طور معمول برای هدایت نور منسجم به یک لنز استفاده می شود که نور را در ناحیه کار متمرکز می کند

مزایای برش لیزر بر روی برش مکانیکی عبارتند از راحتی نگهداری و کاهش آلودگی قطعه کار (از آنجا که هیچ لبه برش وجود ندارد که می تواند توسط مواد یا مواد آلوده شود). دقت ممکن است بهتر باشد، زیرا پرتو لیزر در طول فرایند پوشانده نمی شود. همچنین احتمال کم شدن ماده ای که قطع می شود، کاهش یافته است، زیرا سیستم های لیزر دارای یک منطقه کوچک تحت تاثیر حرارت هستند. بعضی از مواد نیز بسیار دشوار یا غیرممکن است که بتوان با روش های سنتی تر به کار برده شوند.

برش لیزری برای فلزات دارای مزایای بیش از برش پلاسما دقیق تر و استفاده از انرژی کمتر در برش ورق فلز است؛ با این حال، اکثر لیزرهای صنعتی نمی توانند از طریق ضخامت فلزی بیشتر که پلاسما می تواند برش. دستگاه های جدید لیزر با قدرت بالاتر (6000 وات، همانند رأی گیری 1500 وات برش لیزر اولیه) به دستگاه های پلاسما در توانایی خود برای برش از مواد ضخیم نزدیک می شوند، اما هزینه سرمایه این ماشین ها بسیار بالاتر از پلاسما است برش ماشین آلات قادر به برش مواد ضخیم مانند ورق فولاد.

Prev Next
برچسب‌ها
نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

FaLang translation system by Faboba